Nowa szata graficzna oficjalnej strony internetowej miasta Tarnowa

Nowy layout strony internetowej Urzędu Miasta TarnowaW lutym br. zwrócono się do mnie z prośbą o odświeżenie layoutu strony www.tarnow.pl obejmujące wykonanie projektu graficznego oraz jego wdrożenie do systemu eZ Publish. Poprzedni został wykonany już 5 lat temu (także przez Pracownię www).

Nowa szata graficzna nawiązuje do aktualnych trendów w projektowaniu stron www stawiających na pierwszym miejscu treść. Jest to istotne szczególnie w przypadku portali zawierających bogatą i różnorodną zawartość.

Projekt bazuje na typografii oraz bieli z dodatkiem pastelowych barw, cechuje go oszczędność oraz przejrzystość. Elementy graficzne są płaskie i lekkie, tzw. flat design.

Nowy layout strony internetowej Urzędu Miasta Tarnowa - podstronaBaner główny zaprojektowany został jako slider (animowane grafiki będące odnośnikami do wybranych podstron).

Po wdrożeniu projektu zawartością slidera czyli fotografiami i hasłami, a także jego ustawieniami (rodzaje i czasy animacji, kolejność, nawigacja etc.) w prosty sposób administruje właściciel strony.

Poza sliderem zlecenie nie obejmowało implementacji nowych funkcjonalności ani responsive web design.

Uporządkowano także graficznie kolumnę z banerami. Została ona ujednolicona. Kolory odpowiadają głównym działom portalu. Jako podstawowe rozmiary banerów zastosowano standard EIAA oraz IAB Europe (250x250px oraz 125x125px).

Projekt graficzny strony oraz jego wdrożenie: Krzysztof Gzyl, Pracownia www

 

Nowy layout strony internetowej Urzędu Miasta Tarnowa

 

Nowy layout strony internetowej Urzędu Miasta Tarnowa - podstrona