Nowa strona www Gminy i Miasta Wojnicz

Nowa strona www Gminy i Miasta Wojnicz

Nowa odsłona strony internetowej Miasta i Gminy Wojnicz jest kolejną produkcją Ładnych Stron stworzonym dla jednostki samorządowej.

W 2009 roku uruchomiony został dobrze oceniany oficjalny portal miasta Tarnowa – I nagroda w 2009 roku oraz wysokie miejsce w rankingu opublikowanym w 2011 przez Gazetę Krakowską.
Projekt strony głównej łączy zarówno funkcję promocyjną miasta i gminy jak i użytecznego źródła informacji dla mieszkańców (najnowsze wiadomości lokalne z podziałem tematycznym, automatycznie generowaną listę najbardziej poczytnych wiadomości, odnośniki do najczęściej odwiedzanych stron, dane teleadresowe). Z myślą o użytkownikach „zewnętrznych” czyli turystach oraz potencjalnych inwestorach umieszczono informacje ogólne, mapkę google, a także krótkie teksty z odnośnikami zachęcające do zapoznania się ze szczegółową ofertą miasta i gminy. Analogiczny podział zastosowano przy tworzeniu struktury treści całego serwisu.
Podobnie jak w przypadku wszystkich innych realizacji spod znaku Pracowni www duży nacisk położono na optymalizację pod kątem SEO/SEM.
W przyszłości serwis zostanie wzbogacony w serię fotografii promocyjnych (atrakcje turystyczne, Zielony Park Przemysłowy).
Stronę www wykonano przy użyciu systemu zarządzania treścią WordPress należącego do ścisłej czołówki na rynku CMS. Poniżej kilka najistotniejszych jego zalet:
  • stabilny system budowany w oparciu o najnowsze technologie
  • łatwa, intuicyjna oraz maksymalnie zautomatyzowana obsługa systemu
  • częste aktualizacje
  • system całkowicie darmowy! – rozpowszechniany na licencji GNU General Public License

Projekt graficzny strony oraz wdrożenie systemu zarządzania treścią: Krzysztof Gzyl, Pracownia www