Mobilna strona internetowa „Atrakcje turystyczne Tarnowa”

Strona została wykonana w technologii Responsive Web Design. Strony tego typu automatycznie dostosowują się do wielkości ekranu na którym są wyświetlane. Dzięki temu jeden serwis www (dotychczas konieczne było zbudowanie dwóch stron – „zwykłej” i mobilnej) pozwala na wygodny dostęp do treści bez względu na to czy internauta  korzysta ze smarftfonu, tabletu, netbooka czy komputera stacjonarnego. Stron nie trzeba skalować, ani przesuwać w poziomie, elementy graficzne płynnie zmieniają wielkość, a przyciski dostosowane są do specyfiki nawigacji za pośrednictwem ekranów dotykowych powszechnie stosowanych w urządzeniach mobilnych.

„Atrakcje turystyczne Tarnowa” to serwis stanowiący praktyczne uzupełnienie i rozszerzenie systemu oznakowania turystycznego miasta. (zobacz projekty tablic) Wszystkie tablice informacyjne ustawione w terenie przy obiektach posiadają fotokod stanowiący odnośnik do strony internetowej. Takie rozwiązanie daje turystom łatwy i szybki dostęp do informacji o pozostałych atrakcjach turystycznych Tarnowa.

Strona dodatkowo wykrywa ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika i automatycznie serwuje stosowną wersję językową – angielską, niemiecką  lub węgierską.

Projekt graficzny – założenia:

  • oszczędność formy (przejrzystość informacji) – projekt oparty na typografii, prostych elementach graficznych i kolorystyce
  • rozróżnienie kolorystycznie szlaków (łatwiejsza identyfikacja)
  • tonacja przyciągająca uwagę

Szata graficzna strony www oraz tablic informacyjnych została ujednolicona.

zobacz: m.tarnow.travel

Projekt graficzny strony oraz wdrożenie systemu zarządzania treścią WordPress: Krzysztof Gzyl

Czy to dobry moment na Responsive Web Design?

Bardzo szybko rosnąca liczba internautów korzystających z urządzeń mobilnych sprawia, że Responsive Web Design już dziś staje się trafną inwestycją, a w najbliższym czasie będzie koniecznością.

W 2012 roku już 4,1 miliona Polaków regularnie przeglądało strony www w telefonie.

źródło: www.wirtualnemedia.pl

.